Edgeframe

Čím se liší nové mobilní domy?

Když se řekne mobilheim, co se vám vybaví? Vysloužilý oplechovaný přívěs převezený ze španělského letoviska s ošoupaným, napevno instalovaným a v podstatě nevyměnitelným nábytkem?  Nebo o trochu lepší maringotka provozovatelů kolotočů? Zapomeňte.

Nové mobilní domy jsou opravdu jiná liga. Výrobci využívají moderní technologie, které umožňují nejen komfortní pobyt v mobilních obydlích, ale i jejich výrazně vyšší variabilitu.

plážový domek

Izolační schopnost pláště domu, lehká sendvičová struktura stěn, způsob vytápění, přípojky a rozvody v domku splňují ČSN normy, podobně jako v případě kteréhokoli jiného domu. Obdobné nároky jsou kladeny na materiály stěn, střech, podlah. Kvalitní okna i dveře s vrstvenými skly jsou samozřejmostí. A stejně jako dům z cihel může být moderní mobilní chata či domek zkolaudován a získat číslo popisné, tedy základní poznávací znamení domu určeného k trvalému bydlení. Přitom si zkolaudované domy stále uchovávají výhody mobilheimu, jako je rychlá přemístitelnost, možnost jednoduchého napojení na sítě, snadná instalace. A okamžitá obyvatelnost v neposlední řadě.

Stačí vám jen zasíťovaný pozemek a můžete během několika dní bydlet. A to v domě, který může vypadat přesně podle vašeho přání. Výrobci věnují nápaditosti a možnostem vnějšího i vnitřního designu velkou pozornost, protože také v tomto případě obal prodává. 

park karavana

Dům vám pomohou vytvořit na papíře s přihlédnutím k Vašim požadavkům na dispozice, vybavení, materiály. Díky počítačovým vizualizacím si upřesníte představu o svém domku bez základů, hlavně o výsledných rozměrech a orientaci místností. Vzniká dům podle individuálního projektu.

Stále ještě vidíte mobilheim jako provizorní obydlí? Nebo se stává rovnocenným partnerem staveb na základech? Nejspíše to zůstane otázkou vkusu.

Čím se liší nové mobilní domy?
3.9 (78.67%)15